Windows 7 0xc000000f Hatası (Çözüldü)

Soru ListesiCategory: Windows 7Windows 7 0xc000000f Hatası (Çözüldü)
M. Aker asked 9 ay ago

Windows 7 sistemi kullanıyorum. Daha düne kadar herhangi bir sorum yoktu. Bilgisayarımı normal bir şekilde kapattım sabah tekrar açmak istediğimde 0xc000000f hatası aldım.

Windows başlatılamadı. Son zamanlarda yapılan bir donanım veya yazılım değişikliği buna sebep olmuş olabilir. Windows’u Normal Olarak Başlat seçeneği işaretlendikten sonra bilgisayar yeniden başlatıldığında aynı hata görüntülenebilir.

Şeklinde hata veriyor. Bu sorunu nasıl çözmem gerekiyor? Format atamam bilgisayarımda çok önemli dosyalara yer veriyorum.

1 Answers
admin Staff answered 9 ay ago

Merhabalar, İlk olarak yaşamış olduğunuz bu sorunu bilgisayarınıza format atmadan düzeltebilirsiniz. Bu sorun genelde bilgisayar çalışır haldeyken anlık güç kesintisinden, Harddisk kablosu arızası ve Bios ayarlarında bulunan BOOT seçeneklerinin yanlış yapılandırılmasından dolayı kaynaklanabilir. Bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları uygulayın.
Çözümü ise;
1- Bilgisayarınızı yeniden başlatarak CMD modunu seçin ve ardından chkdsk /f komutunu yazıp tarama işlemi sona erdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
2- Bilgisayarınızın Bios ayarlarına girip tüm ayarları varsayılan olarak yaparak bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Sorunun halen devam etmesi durumunda yorum yaparsanız daha detaylı yardımcı olabilirim.
 

M. Aker replied 9 ay ago

Eline sağlık admin. Sorunu bios ayarlarını varsayılan ayarlara döndürerek çözdüm. Çok teşekkürler.