Windows 10 Kurulum Rehberi

Windows 10 kurulum rehberi konusunda sizlere en iyi ve modern UEFI kurulumu hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Bilgisayarınızda bulunan gereksiz ve kullanılmayan dosyalardan kurtulmak ya da gün geçtikçe yavaşlayan bilgisayarınızın performansını ilk günkü gibi hızlandırmak istiyorsanız windows 10 UEFI, en iyi seçiminiz olacaktır.

UEFI Nedir? UEFI Avantajları Nelerdir?

Microsoft internet sitesi üzerinden satın almış olduğunuz windows 10 kurulum DVD’sini bilgisayarınıza taktıktan sonra sisteminizi yeniden başlatıp F2 tuşu veya ESC tuşu yardımıyla (Anakart modeline göre değişiklik gösterebilir) bios ayarlarına bağlanıp aşağıda resimlerden gördüğünüz gibi boot menüsü üzerinden üst kısımda bulunan ilk seçeneği CD-ROM kombinasyonunu seçip F10 + enter tuşları yardımıyla bilgisayarınız yeniden başlatıyoruz. Sistemi yeniden başladıktan sonra otomatik olarak windows 10 kurulum işlemine başlamaktadır. Henüz Windows 10 DVD’sine sahip değilseniz Microsoft Windows 10 Aracı uygulamasını indirebilirsiniz. https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10startfresh

Windows 10 Bios Ayarı

Windows 10 kurulumunu sorunsuzca tamamlamak için aşağıdaki adımları uygulayın.

Windows 10 Kurulumu 1

Dil seçeneği, para birimi ve klavye seçeneklerini tamamladıktan sonra ileri yazısı üzerinden şimdi yükle butonuna tıklayın.

Windows 10 Kurulumu 2

Satın almış olduğunuz windows 10 ürün anahtarınızı ilgili sayfaya yazın. Eğer hazırda ürün anahtarınız bulunmuyorsa Ürün anahtarım yok butonuna tıklayıp, 30 günlük deneme süresinden faydalanabilirsiniz.

Windows 10 Kurulumu 3

Windows 10 yükseltme işlemi yapmak istemiyorsanız Yalnızca Windows’u yükle yazısına tıklayın.

Windows 10 Kurulumu 4

Birden fazla sürücü oluşturmak istiyorsanız üst kısımda yer alan sürücünün üzerine tıklayıp sil butonuna tıklayın ve ardından yeni sürücü oluşturun. (Bu işlemde kullandığınız sücü içerisindeki tüm dosyalarınız biçimlendirilmiş olacaktır.)

Windows 10 Kurulumu 5

Artık tamam. Windows 10 yükleme işlemine başladınız. Kurulum, bilgisayarınızın donanım özelliklerine bağlı olarak ortalama 30 ile 60 dakika içerisinde tamamlanacaktır.

Windows 10 sistemini en iyi performansla kullanabilmeniz için bilgisayarınızın özellikleri minimum aşağıdaki gibi olması gerekmektedir.

Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

RAM: 32 Bit için 1 GB, 64 Bit için 2 GB
İşlemci: 1 GHz veya daha yüksek SSE2, PAE veya NX
Disk: 32 Bit için 16 GB, 64 Bit için 20 GB
Ekran Kartı: Microsoft DirectX 9 özelliği bulunan ekran kartı

Kurulum süresi içerisinde yaşadığınız tüm sorunları bizlere yorum olarak gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir